بلاگ

ویدا شهریاری
آبان ۲۹, ۱۳۹۷
فریلنسینگ بدون دیدگاه

درآمد فریلنسرها چقدر است؟

فریلنسینگ این روزها در جهان محبوب و محبوب تر می شوند. مطالعات انجام شده توسط HR service Paychex، بازار فریلنسری رشد سریعی را نشان می دهد. برای بهتر شدن دیدتان، در بین سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۴، نیروی کار فرییلنسری ۵۰۰% رشد داشته است. این نوع از فضای کاری به دلیل افزایش شرکت های استارتاپی و برنامه آن ها برای شغل انعطاف پذیرتر ممکن شده است. بحران اقتصادی و توسعه مداوم تکنولوژی کلید اصلی برای این محبوبیت می باشد. در سال ۲۰۱۷، ۵۳ میلیون فریلنسر در آمریکا وجود داشته است. ۱۴٫۳ میلیون نفر از آن ها افرادی بودند که شغل های تمام وقت داشته اند، ولی در زمان های آزاد به فریلنسری می پرداخته اند که به آن ها دوشغله (moonlighter) می گفتند. ۹٫۳ میلیون نفر دیگر نیز در این حرفه مشغول هستند که کارهای پاره وقت دارند. باقی مانده افراد، به عنوان فریلنسر تمام وقت به انجام پروژه ها یکی پس از دیگری می پردازند.

طبق آمارهای اعلام‌شده از وب‌سایت‌های فریلنسینگ در دنیا مثل freelancer ،fiverr ،upwork فریلنسینگ و آزادکاری ازجمله کارهای در حال پیشرفت است و افراد زیادی به دلایل متعدد ازجمله عدم نیاز به رفت‌ و آمد و جلسه‌های حضوری به آن روی آورده‌اند.

  • ۴۳ درصد از نیروی کاری تا سال ۲۰۲۰ فریلنسرها خواهند بود.
  • آزادکاری در آمریکا ۱٫۴ تریلیون دلار در اقتصاد هر سال گردش مالی ایجاد می‌کند.
  • توسعه‌دهنده‌های وب تا ساعتی ۱۰۰۰ دلار  درآمد دارند.

بیشترین تقاضا در فریلنسینگ، هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، بازاریابی اینستاگرام و استراتژی برند بوده است.

امار-پروژه-فریلنسینگ

فریلنسینگ و فریلنسری در بازار کار ایران به تازگی دارد جای خود را باز می کند. به همین دلیل ممکن است مشکلات زیادی در این زمینه در سایت های فریلنسری وجود داشته باشد. شرکت ها نیز آن چنان که باید به فریلنسرها اعتماد ندارند و ترجیح می دهند تا کارمند تمام وقت استخدام نمایند. اما به نظر می رسد مسیر تغییر باز شده و به دلیل صرفه اقتصادی، پیشرفت تکنولوژی و مسائل دیگر، آشنایی شرکت ها و صاحبان کسب و کار با این پدیده دارد اتفاق می افتد و چشم انداز روبرو نشان از قدرت گرفتن فریلنسینگ در ایران دارد. فریلنسرها می توانند با انجام پروژه های با کیفیت و ایجاد رزومه خوب در کارینگر، از توجه احتمالی صاحبان کسب و کار و شرکت ها برای انجام کارهای مشابه در آینده برخوردار شوند.

 

نظر