بلاگ

ویدا شهریاری
آبان ۲۹, ۱۳۹۷
فریلنسینگ بدون دیدگاه

آیا شما از جنس فریلنسرها هستید؟

یکی از سخت ترین قدم های ارزشمند توسعه شما، یافتن چیزی است که در آن خوب هستید و جایی که در آن امکان پیشرفت دارید. پذیرش محدودیت هایمان می تواند در این راه کمک شایانی نماید. برای مثال زمانی که به توسعه و طراحی وب دقت می کنیم، یک کار طاقت فرسا را کشف می کنیم. به خصوص زمانی که شما به شکل فریلنسر این کار را انجام می دهید. اما با وجود اینکه در وهله اول ممکن است زندگی فریلنسری سخت جلوه کند، فریلنسرهای موفق همیشه از این موانع عبور کرده و پشت سر خود را نگاه نمی کنند. آنها با ارزیابی مهارت ها و شخصیت خود شروع می کنند، به خصوص وقتی قابلیتی برای انجام کار فردی دارند. زمانی که شما درک خوبی از ضعف ها و نیازهای خود برای بهبود دارید، اهداف مستحکمی شکل می گیرد تا به سمت آن ها حرکت نمایید.

با وجود اینکه ممکن است احساس کنید تمام مهارت های فنی کار برای ایفای نقش فریلنسری را دارید، به زودی درخواهید یافت که برای موفقیت در این حوزه به چیزی بیشتر از توانایی بالا در نوشتن کد و طراحی لایه ها دارید. مهارت های مورد نیاز برای اینکه یک فریلنسر بزرگ باشید به ۴ دسته تقسیم می شود.

  • مهارت های فنی

برای یک توسعه دهنده، مهارتهای فنی به معنی آن است که شما در زبان موردنظر مثل PHP، Ruby on Rails، Microsoft .NET ماهر باشید. یا به عنوان طراح، قدرت استفاده از نرم افزار طراحی، تئوری رنگ ها، تایپوگرافی و دانش طراحی کلی به عنوان مهارت فنی مطرح است. شما باید به توانایی های فنی خود اطمینان داشته باشید و امکان پرسش از همکارتان در مورد چیزی که از آن مطمئن نیستید را ندارید. نقاط ضعف خود را در نظر بگیرید و به بهبود آن ها بپردازید. این کار آسان تر از چیزی است که ممکن است متصور شوید.

  • مهارت های کسب و کار

آگاهی حداقلی از اصول کسب و کار بسیار حیاتی است. اگر برنامه ریزی کرده اید که موفق شوید، نیاز به درک صحیح از جریان پولی، بازاریابی، مدیریت زمانی، خدمات مشتری و حوزه های مشابه دارید.

  • مهارت های سازمان دهی

توانایی شما برای سازمان دهی، یا حداقل سوار بودن بر وظایف اداری باعث موفقیت شما می شود. برای یادگیری چنین مهارت هایی با خواندن کتاب ها و وبلاگ های افزایش بازده شروع و تکنیک های مختلف سازمان دهی را بررسی کنید. مراقب باشید که امتحان کردن روش های مختلف افزایش بازده ممکن است کار شما را مختل و شما را مایوس کند. به زودی روشی را می یابید که در آن احساس راحتی و خوشحالی دارید و به کمک آن کسب و کار خود را تحت کنترل خواهید گرفت.

  • مهارت های ارتباطی

ممکن است فکر کنید که زندگی فریلنسری مناسب شخصیت های منزوی و خجالتی است، اما متاسفانه، نداشتن شخصیت اجتماعی می تواند فرصت های شما را بیش از آن چه که فکر کنید محدود کند. ارتباط مناسب با مشتری ها و افراد، بخش مهمی از موفقیت شما است، پس ارتباط انسانی را در نظر داشته و جذاب باشید.

برای شروع فریلنسینگ در سایت کارینگر ثبت نام کنید و مهارت هایتان را وارد کنید. سپس برای پروژه های مرتبط با مهارتتان پیشنهاد قیمت منطقی ارسال کنید. پروفایل تان را به گونه ای بسازید که معرفی کننده مهارت ها و خدمات ارائه شده توسط شما باشد و اعتماد کارفرما را جلب کند. پروفایل شانس شما را در گرفتن پروژه ها افزایش می دهد.

نظر