بلاگ

ویدا شهریاری
آبان ۲۹, ۱۳۹۷
فریلنسینگ بدون دیدگاه

چند نکته برای حرفه ای گری در فریلنسینگ

برای اینکه یک فریلنسر موفق شوید، نیاز است که با ارزش تر و حرفه ای تر از رقیبانتان به نظر بیایید. موارد زیر در راستای رسیدن به این هدف به شما کمک خواهد کرد:

 • شخصیت آنلاین معتبر و تاثیرگذار خلق کنید. اگر حضور آنلاین نداشته باشید، کارفرمایان به زودی مشروعیت شما را زیر سوال می برند. کارفرمایان دیگر نیز با توجه به سابقه حضور آنلاین شما به قابل اعتماد بودنتان پی می برند. اگر می خواهید که همیشه روانه شدن طیف ثابتی از پروزه ها به سمت شما حفظ شود، سابقه کاری تاثیرگذار ایجاد کنید.
 • کاری کنید که کارفرما برای شما بازخورد رضایت مندانه بنویسد. کارفرمایان همیشه به دنبال بازخوردهای مثبت از همتایان خود (کارفرمایان قبلی که شما پروژه شان را انجام داده اید) هستند. بازخورد شامل رضایت کارفرمای قبلی، اعتبار شما را پیش کارفرمایانی که به پرتفوی شما سر می زنند، ارتقا می دهد.
 • مسئولیت پذیر باشید. با وجود اینکه فریلنسینگ به شما آزادی این را می دهد که در انجام پروژه هرگونه که می خواهید عمل کنید (مانند ساعت کاری و لباس دلخواه)، اما این به معنی آن نیست که شما مسئول اعلام نتایج به کارفرما نیستید. شما رئیس خود هستید ولی این زمانی ممکن است که مسئولیت هرچه بر عهده گرفته اید را به نحو احسنت انجام دهید.
 • منظم باشید. تحت کنترل گرفتن برنامه انجام پروژه ها کلید اساسی برای یک فریلنسر حرفه ای می باشد. کسی نیست که بگوید کی کار کنید و در چه مکانی کار کنید، پس شما باید قوانینی برای خود وضع کنید و از آن ها پیروی کنید.
 • زمان خود را مدیریت کنید. شما ممکن است خودتان را در موقعیتی بیابید که توانایی انجام پروژه هایی که باهم بر عهده گرفته اید را ندارید. پس زمان آن می رسد که به طور جدی به مدیریت زمان فکر کنید. مراقب قراردادهایی که می بندید باشید و هیچ وقت قول کاری را ندهید که توانایی انجام آن را ندارید. به یاد داشته باشید که شبانه روز فقط ۲۴ ساعت است.
 • رابطه ایجاد کنید. فریلنسرهای موفق روابط سالمی را با کارفرما و هر بودجه ای برای پروژه ایجاد می کنند. آن ها با کار کردن برای کارفرمایان دارای شرکای بزرگ، شهرت و آوازه شان را به گوش آن ها نیز می رسانند و موفق تر می شوند.
 • ارزش خود را بدانید. قبل از پیشنهاد قیمت، تحقیق کنید و راجع به قیمتی که می خواهید ارائه کنید فکر کنید. با انجام پروژه هایی که کمتر از آن چه که می خواستید درآمد دارند، خودتان را از آن چه که لایقش بودی
 • به طور واضح مکاتبه کنید. انجام مکاتبه مهم ترین مهارتی است که نیاز به تقویت آن در کسب و کار دارید. امکان گفتگو نه تنها با کارفرمایتان بلکه با همکار فریلنسر یا تیم کارینگر از مواردی است که تیم ما در صدد پیاده سازی بستر فنی آن می باشد.
 • شفافیت داشته باشید. مطمئن شوید که کارفرما به خوبی متوجه وضعیت پروژه و زمان تخمینی لازم برای انجام آن شده است و هم چنین تغییرات در زمان لازم یا وضعیت پروژه را زمانی که چیزی عوض می شود به اطلاع کارفرما برسانید. این امر باعث ایجاد اعتماد مشترک می شود که برای پروژه های کوتاه مدت یا بلنندمدت حیاتی است.
 • موارد مورد نیاز را درک کنید. حرفه ای بودن به معنی این است که در میان چیزها مختلف، قادر به دیدن موارد از نقطه نظر فرد دیگر باشید. این امر صبر بسیاری می طلبد، اما منجر به درک نیازهای کارفرمایانتان خواهد شد. هم چنین این امر کمک می کند که برای مثال جهت بالا بردن عملکردتان، قسمتی از پروژه را به عنوان کارفرما به فریلنسر دیگری محول نمایید.
 • شهرت و اعتبار خود را توسعه دهید. اعتبار همه چیز یک فریلنسر است، حتی مهم تر از دریافت های مالی کوتاه مدتی که دارد. هر تصمیمی که می گیرید، روی بازخورد کارفرمایان تاثیر می گذارد. پس به یاد داشته باشید کسب اعتبار بیشتر در فریلنسینگ، یعنی برنده شدن پروژه های بیشتر.

 

فریلنسر حرفه ای

 

نظر