بلاگ

ویدا شهریاری
اردیبهشت ۱, ۱۳۹۸
نگرش اجرایی برای کارفرمایان بدون دیدگاه

برون سپاری و فریلنسینگ

اگر شما از صاحبان کسب و کار یا مسئول منابع انسانی شرکت هستید، ممکن است برای رفع نیازهای فنی، بازاریابی و هر نیاز دیگری اقدام به برون سپاری می کنید. با شرکت های دیگر همکاری می کنید و انجام برخی پروژه هایتان را به آن ها می سپارید. هم چنین بعید نیست که کلمه فریلنسینگ یا آزادکاری نیز به گوشتان خورده باشد و بدانید که می توان انجام برخی از مسئولیت ها را از راه دور و با بسترهای مناسب به فریلنسرها سپرد. حال سوال این است که کدام یک شیوه بهتری است، این که از شرکت های ارائه کننده خدمات برای واگذاری و برون سپاری استفاده کرد یا از فریلنسرها یا تیم های فریلنسری با مهارت مورد نیاز شما؟

این سوال، از متداول ترین سوالات شرکت های نیازمند نیروی انسانی مضاعف می باشد. این تصمیم باید در راستای اهداف سازمان، استراتژی شرکت و ارزش های آن باشد. هزینه ها، امنیت کاری و امکان پذیری طولانی مدت آن باید به دقت بررسی شود تا بهترین گزینه در دسترس مشخص شود. چندین سال است که استفاده از نیروهای فریلنسر یا آزادکار (دورکار) در جهان بسیار متداول شده و شرکت های بسیار بزرگی اقدام به این کار می کنند. برای مثال سایت های فریلنسری Freelancer و Upwork فرآیند استخدام نیروی مجازی یا از راه دور را امکان پذیر ساخته اند.

نحوه کار کردن با سایت های فریلنسینگ برای کارفرما

هر کدام از سایت ها رویکرد خود را دارند، ولی در مجموع همه آن ها به شما این امکان را می دهند تا کار خود را به انجام برسانید. معمولاً شیوه کار به این صورت است که شما پروژه مورد نظر خود را در سایت قرار می دهید، مجری ها یا فریلنسرها روی آن پیشنهاد قیمت می دهند، سوابق کاری قبلی، امتیازات افراد و قیمت پیشنهادی شان را کاملا بررسی می کنید. در صورت نیاز با آنها گفت و گو می کنید و با بهترین شان به توافق می رسید. هزینه مورد توافق در سایت بلوکه می شود و تا رضایت کامل تان از چیزی که می خواستید، برای فریلنسر آزاد نمی شود. بهترین سایت های برون سپاری پروژه در سال ۲۰۱۹:

  • Upwork
  • Freelancer
  • Guru
  • Amazon’s Mechanical Turk
  • DesignHill
  • Fiverr

چرا آنلاین برون سپاری کنیم؟

طبق گفته سایت Freelancer.com، برون سپاری آنلاین باعث مسئولیت پذیرتر شدن مجریان می شود. در آمریکا، ۵۴% نیروی کار سنتی به صورت خواب آلود و سطحی کار می کنند و ۱۸% به خرابکاری کارهای بقیه کارمندان می پردازند. زمانی که کارمند سنتی استخدام می کنید، نمی توانید از حسن انجام کار آن چنان که باید و شاید اطمینان پیدا کنید، اما در فضای مجازی با بسترهای لازم، عملکرد فرد تضمین می شود. علت بعدی، انعطاف پذیری و باز بودن دستتان در به کارگیری آن ها در زمان نیاز می باشد. در حالی که در استخدام کارمند، شما هزینه زمان های تلف شده و غیر مفید آن ها را نیز می پردازید. ممکن است در دوره ای پروژه های شما در تخصص وی نباشد که در این حالت یا باید فرد جدیدی را استخدام کنید، یا با همان فرد کار موردنظر را بدون کیفیت انجام دهید و یا وی را حداقل برای مدتی برکنار کنید. با برون سپاری آنلاین در کارینگر به افراد با مهارت بالا و هزینه پایین تر دست پیدا خواهید کرد.

نظر