بلاگ

ویدا شهریاری
اردیبهشت ۱, ۱۳۹۸
نگرش اجرایی برای کارفرمایان بدون دیدگاه

چالش های برون سپاری

با وجود مزایای بسیار برون سپاری، برخی محدودیت ها و چالش ها نیز در آن وجود دارد. آشنایی شما با این چالش ها در انتخاب درست انجام دهنده خارجی و پروژه های مناسب برای برون سپاری کمک شایانی خواهد کرد. چالش های مهم برون سپاری عبارت است از:

 1. عدم کنترل مناسب بر جنبه های وظایف و سرویس های برون سپاری شده
  برای مثال، شرکت ممکن است کنترلش بر روی کیفیت سرویس مشتری ارائه شده توسط سازمان شخص ثالث را از دست بدهد.
 2. محرمانه بودن اطلاعات و خطرات امنیتی که ممکن است به وجود بیاید.
  امکان سوء استفاده از اطلاعات و داده های حساس شرکت توسط سازمان شخص ثالث همواره یکی از مشکلاتی است که در صورت برون سپاری باید به آن توجه ویژه داشت.
 3. دشواری هماهنگی کارمندان درون سازمانی برای همکاری با تامین کننده گان شخص ثالث
  وظایف برون سپاری شده معمولاً مکمل کارهای اصلی شرکت هستند. هماهنگ بودن کارمندان درون سازمان و تامین کننده شخص ثالث از چالش های برون سپاری است.
 4. احساس خطرکردن کارکنان شرکت
  کارمندان شرکتی که به طور مرتب قصد برون سپاری دارد، این تصمیم را تهدیدی برای از بین رفتن امنیت شغلی خود می بینند. هم چنین این امر ممکن است باعث ایجاد دیدگاهی نامناسب در مشتریان شود. مشتریان ممکن است این گونه فکر کنند که شرکت برای رسیدن به مزایا، کارگران و کارمندان خود را تعدیل می نماید.

کارینگر در صدد این است تا با ارائه خدمات و بستر لازم، این چالش ها را برای شما تا حد ممکن کاهش دهد. برای مثال کنترل مناسب بر فریلنسر یا تیم فریلنسری انجام دهنده پروژه شما می تواند توسط ارتباط مستمر و فازبندی پروژه صورت بگیرد. فضای کاری کاربرپسند و جامعی که تیم کارینگر در حال توسعه آن است، این مهم را برآورده خواهد کرد.

امروزه برون‌سپاری در حوزه ‌های مختلفی انجام می ‌شود: بازاریابی، منابع انسانی، فناوری اطلاعات و فروش. بنابراین نمی ‌توان اهمیت حضور شرکت ‌های فعال در حوزه برون سپاری را نادیده گرفت.

توسعه برون ‌سپاری نشانه ‌ای از تغییرات در اقتصاد آینده است

تعدد شرکت ‌هایی که در سراسر جهان در حال همکاری با یکدیگر هستند نشان‌ دهنده این نکته است که توسعه فناوری‌ های مدرن و استفاده از اینترنت برای صنعت برون ‌سپاری سودمند است. انتخاب منبع برون ‌سپاری باید به طور دقیق انجام شود و از نظر اقتصادی توجیه شده باشد. بدانید که در دنیای مدرن امروز خوش ‌شانس هستید، زیرا می‌توانید به راحتی با تصمیم‌گیری هوشمندانه و سپردن انجام بخشی از فعالیت‌های سازمان به شریکی مناسب در زمان و هزینه‌ها صرفه‌ جویی کنید. با واگذاری پروژه های خود به فریلنسرهای با مهارت کارینگر، کارهای بیشتری را با هزینه کمتر انجام دهید.

نظر