بلاگ

ویدا شهریاری
شهریور ۱۳, ۱۳۹۸
نگرش اجرایی برای کارفرمایان بدون دیدگاه

نیروی کار آینده، فریلنسر ها!

بسیاری از صنایع در ایالات متحده آمریکا با کمبود مهارت مواجه شده اند و کسب و کارها به دنبال یافتن استعداد مورد نیاز خود در زمان لازم هستند. برای مثال، اداره آمار کار آمریکا تخمین می زند که تا سال ۲۰۲۰ تعداد ۱٫۴ میلیون شغل توسعه نرم افزار وجود خواهد داشت که افرادی برای استخدام در این شغل ها پیدا نخواهد شد. شرکت های آمریکایی با به کارگیری فریلنسرها به عنوان ۳۵% از نیروی کار خود، استخدام سنتی را کنار گذاشته و تیم های انعطاف پذیر می سازند.

طبق گزارش موسسه تحقیقاتی مستقل که به سفارش سایت فریلنسینگ Upwork که یکی از بزرگترین سایت های خارجی برا فریلنسرهاست، بررسی بیش از ۱۰۰۰ مدیر استخدام آمریکایی نشان می دهد که چگونه کسب و کارهای جدید در حال وفق دادن خود برای تغییر شیوه به کارگیری نیروی کار مورد نیاز خود هستند. مدل های سنتی استخدام، دیگر پاسخگوی چابکی کسب و کارها برای رفع نیاز کاری نیست.

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و امکان ارتباطات گسترده و فراهم شدن بسترهای لازم، مسلماً ایران نیز به سمت مدل نیروی کار مشابه خواهد رفت. شرکت ها دیگر نیاز به نیروی کار دائم ندارند و به افرادی با مهارت های متفاوت در زمان های مختلف نیازمند هستند. هم چنین با ایجاد امکان ساخت تیم، کارفرمایان شرکت ها می توانند به استخدام ماهرترین افراد در زمینه مورد نظر خود بپردازند و در حین انجام بر کار آن ها نظارت داشته باشند. با این روش، دیگر نیازی به هزینه های اضافی برای استخدام یک کارمند تمام وقت که ممکن است تمام مهارت های مورد نیاز را نداشته باشد، از بین خواهد رفت.

لینک ارسال پروژه

نظر