بلاگ

ویدا شهریاری
شهریور ۱۸, ۱۳۹۸
فریلنسینگ بدون دیدگاه

برای فریلنسر شدن مردد هستید؟

پس از اینکه با حرفه فریلنسینگ و ویژگی های آن آشنا شدیم، حتما تمایل به انجام آن پیدا کرده اید. اما ممکن است مردد باشید که وارد دنیای فریلنسینگ بشوید یا نه. موارد زیادی هست که باید قبل از ورود به دنیای ناشناخته فریلنسینگ آن ها را در نظر بگیرید. شما نیاز دارید تا هزینه امنیت خاطر را در برابر آزادی کار بسنجید و موقعیتتان تعیین می کند که با چه روشی خیز بردارید و جهش کنید یا اصلا جقدر بپرید.به یاد داشته باشید که در انتهای روز ممکن است پس از امتحان کردن فریلنسینگ بخواهید به کار تمام وقتتان برگردید. حتما تحقیق کنید.

کتاب اصول فرینسینگ موفق یکی از مفیدترین کتاب ها در این زمینه است که ما در این وبلاگ از مطالب آن در برخی پست ها استفاده می کنیم. اگر مشکلی با زبان انگلیسی ندارید، ترجیحا نسخه انگلیسی آن را می توانید از اینترنت به راحتی پیدا و به مطالعه آن بپردازید. هم چنین وبلاگ های بسیاری نیز در این زمینه فعال هستند که TalkFreelance از نمونه های آن می باشد.

شرایط را در نظر بگیرید

اگر بعد از آشنایی اولیه و آگاهی از مزایا و معایب فریلنسینگ، مایل به ورود به آن هستید، احتمال زیادی وجود دارد که شما یک فریلنسر موفق شوید. ولی قبل از هر کاری، موقعیت فعلی تان را در نظر بگیرید. اول از همه، آیا سپرده ای دارید؟ اگر نه، شروع به ذخیره پول کنید. چرا که در ماه های اول ممکن است آن چنان درآمد نداشته باشید. این قلک اولیه، حتی اگر هیچ احتیاجی هم به آن پیدا نکنید می تواند آرامش خاطری را برای ورود به دنیای ناشناخته فریلنسینگ برای شما فراهم آورد. چقدر باید ذخیره کنید؟ این کاملا به شما بستگی دارد. اگر با پدر و مادرتان زندگی می کنید یا اجاره را با هم اتاقی تان تقسیم می کنید و خیلی قرض و قوله ندارید، قطعا با هزینه کم مدت زمان بیشتری را می توانید سر کنید. اگر متاهل هستید، قسط می دهید و بچه دارید شرایط بسیار فرق می کند. به طور کلی می توان گفت، هزینه زندگی ۳ ماه را داشته باشید. البته برای فردی که می خواهد در زمان آزاد و پس از زمان اداری به فریلنسینگ بپردازد، این مسائل مطرح نیست.

مورد دومی که باید در نظر بگیرید، مکان کار کردنتان در منزل است. آیا اتاق کافی در اختیار دارید؟ باید جایی ساکت، دنچ و ترجیحا در معرض نور طبیعی خورشید پیدا کنید. میز، صندلی، قفسه بندی و هر چه که لازم است را فراهم آورید. کار کردن در اتاق خوابتان در بلندمدت ممکن است خیلی ایده آل نباشد.

اگر متاهل هستید یا با خانواده زندگی می کنید، ببینید نظر آن ها چیست؟ اگر آن ها از شما در این تصمیم برای رفتن به سمت فریلنسینگ حمایت نکنند، باعث ایجاد استرس در شما خواهد شد. زمان بگذارید و با کسانی که دوستشان دارید در این زمینه صحبت کنید و برنامه خودتان را اعلام کنید.

نهایتا ببینید می توانید وسایلی را که برای حرفه خاص خودتان نیاز دارید، در اختیار داشته باشید؟ مثلا کامپیوتر، نرم افزارهای خاص، فکس، پرینتر و از این قبیل. لیستی از این وسایل آماده کنید و روی تهیه آن فکر کنید.

 

نظر