بلاگ

ویدا شهریاری
شهریور ۲۷, ۱۳۹۸
فریلنسینگ بدون دیدگاه

پرطرفدارترین زمینه ها در فریلنسینگ

کار فریلنسینگ (فریلنسری) می تواند فرصتی عالی برای یکپارچه کردن زندگی و کار فراهم سازد. بعضی زمینه های کاری برای فریلنسینگ بسیار مناسب هستند که سایت FlexJobs با توجه به دیتابیس لیست مشاغل، بهترین آن ها را به شرح زیر معرفی می کند:

  1. کامپیوتر و فناوری اطلاعات. این شاخه، زمینه ای قدرتمند برای مشاغل فریلنسینگ می باشد که شامل وظایفی مانند نگهداری وبسایت، پشتیبانی فنی در منزل و امنیت اینترنت می باشد. تکنسین مرکز داده، مدیر سیستم، متخصص فناوری اطلاعات از جمله عناوینی است که در این بخش مطرح می شود.
  2. اجرایی. تخصص اجرایی برای عملکرد مناسب هر نوع سازمانی مورد نیاز می باشد. وظایفی مانند اداره کردن مسائل پرسنل، سرپرستی عملیات اداری، روابط عمومی شامل پاسخگویی به تلفن و ایمیل و کمک در زمینه جلوگیری از اشتباهات سهوی در پروژه ها می باشد. هماهنگ کننده روابط عمومی، مدیر اداری و دستیار اجرایی عناوینی است که در این بخش مطرح می شود.
  3. حسابداری و مالی. متخصص پردازش داده های مالی، جمع آوری صورتحساب های پرداختی نقش اساسی در کسب و کارها بازی می کند. تحلیلگر مالی، دستیار لیست حقوق، دفتردار، حسابدار و مسئول تدارکات مالیاتی عناوینی است که در این بخش مطرح می شود.
  4. خدمات مشتریان. مهارت های فردی جزو ملزومات متخصصین خدمات مشتریان می باشد. این افراد زمان زیادی را در تعامل با عموم، رسیدگی به شکایات و تسهیل عملیات و فروش شرکت می گذرانند. نماینده سرویس مشتریان، متخصص پشتیبانی عملیاتی سیستم، دستیار اجرایی و سرپرست خدمات میهمانان از جمله عناوینی است که در این بخش مطرح می شود.
  5. توسعه نرم افزار. مسئولیت در این زمینه شامل طراحی، تست و عیب یابی برنامه های نرم افزاری می ابشد. سازمان های بسیار زیادی افراد با تخصص توسعه نرم افزار استخدام می نمایند. مهندس پیشتیبانی نرم افزار، توسعه وب front و end، معمار داده، مدیر سیستم و تحلیلگر اطمینان از کیفیت عناوینی است که در این بخش مطرح می شود.
  6. پزشکی و سلامت. متخصصین پزشکی و سلامت می توانند در خط مقدم موقعیت های نجات زندگی در بیمارستان ها و مراکز درمانی به کار بپردازند. همچنین شغل آن ها ممکن است وظایف اجرایی مانند برنامه نویسی پزشکی، مدیریت مستندات و برنامه ریزی برای بیمار باشد. برخی از عناوین این حوزه، فیزیکدان، پرستار، عینک ساز، مسئول اورژانس، کارمند اجتماعی کلینیک، تکنسین آزمایشگاه، درمانگر تنفسی، نویسنده پزشکی می باشد.
  7. مدیریت پروژه. متخصصین در این بخش، مسئول اداره کسب و کارها و سازمان ها، سرپرست بودجه، هماهنگ کننده پروژه، اداره محصول و رابط بین تیم ها می باشند. مدیریت پروژه عناوینی مانند مدیر پروژه، تحلیلگر سیستم، مدیر برنامه زنجیره توزیع، هماهنگ کننده لجستیک و مجری نوآوری استراتژیک را شامل می شود.
  8. تحلیلگر. تحلیل کننده داده و تحقیق می تواند به عنوان نقش های متنوعی شامل دستیار مدیریت پروژه های فنی تا مستندسازی و درک استانداردها و ملزومات کاری عمل کند. تحلیلگر داده، تحلیلگر مالی ارشد، تحلیلگر سیستم های کسب و کار و تحلیلگر کیفیت سلامت از عناوینی است که در این بخش مطرح می شود.
  9. نویسندگی. محتوا یک پادشاه است و نویسندگان منبع اصلی محتوا در فضای وب هستند. یکی از مشاغل انعطاف پذیر همین نویسندگی است که شامل وظایف تولید محتوای عمومی، فنی تخصصی، سلامتی، اخبار، تناسب اندام، علمی یا در  زمینه های دیگر می باشد. عناوین تبلیغ نویس، ویرایشگر محتوای تبلیغاتی، اخبارنویس، مشاور ارتباطی، متخصص رواط عمومی و متخصص استراتژی برند از مشاغل این زمینه می باشد.
  10. آموزش و تدریس. آموزش و تدریس نه تنها کلاس درس بلکه در سازمان ها، مراکز علمی و صنایع دیگر را احاطه کرده است. همچنین فرصت های بسیاری را برای مدرسین جویای کار در فضای مجازی ایجاد کرده است. آموزگار آنلاین، عضو دانشکده کمکی، مدیر توسعه و یادگیری، مربی سازمان، ارزیاب آزمایش و معلم جانشین از عناوین این حوزه می باشد.

همچنین طبق گزارش سایت CareerAddict، پردرآمدترین فریلنسرها، متخصصین خدمات قانونی (وکلا) {۷۰ تا ۱۲۰ دلار در ساعت}، توسعه دهنده های وب {۶۰ دلار در ساعت}، متخصصین امنیت اینترنت {۵۰ دلار در ساعت}، متخصصین SEO {50 دلار در ساعت} و تبلیغ نویسان {۴۶ تا ۵۲ دلار در ساعت} می باشند.

 

نظر