بلاگ

ویدا شهریاری
آبان ۴, ۱۳۹۸
فریلنسینگ بدون دیدگاه

چگونه در ۳۱ روز یک فریلنسر شویم؟ روز دوم

اگر به این نتیجه رسیده اید که می توانید یک فریلنسر باشید و یا اگر فریلنسر هستید و می خواهید کسب و کار فریلنسری تان را بزرگ تر کنید، این نکات می تواند به شما کمک کند تا مثل یک فریلنسر زندگی کنید و از آن لذت ببرید. این مقاله، راهنمای گام به گام شروع فریلنسینگ از زبان کسی است که پس از ۱۴ سال کار تمام وقت کارمندی شروع به فریلنسر شدن نموده است. قبل از خواندن این متن حتما مقاله “چگونه در ۳۱ روز یک فریلنسر شویم؟ روز اول” را با موضوع “فهرست مهارت های فریلنسینگ خودتان را ایجاد کنید” مطالعه کنید.

روز دوم: منابع مورد نیاز فریلنسینگ را بررسی کنید

تا به اینجای کار، در روز اول شما فهرست مهارت های قابل عرضه خود را درست کردید. امروز، به منابع دیگر فریلنسینگ خود نگاهی خواهید انداخت.

فریلنسینگ یکی از ارزان ترین کسب و کار هایی است که شما می توانید برای خود ایجاد کنید. با این حال نیازمند برخی منابع است.

امروز برنامه درست کردن یک لیست ساده تر را داریم. فقط لیستی از منابعی که قبلا در دسترس داشتید را درست می کنید که امروز برای کسب و کار فریلنس شما مورد نیاز است.

لیستی شامل:

  • تجهیزات محل کار، مواد و نرم افزارهایی که قبلا داشتید
  • چقدر پول برای سرمایه گذاری در کسب و کار فریلنسینگ خود دارید؟
  • افرادی که می توانند شما را حمایت کنند
  • چقدر زمان می توانید برای فریلنسری در نظر بگیرید؟

تجهیزات محل کار

هر زمینه فریلنسینیگی که به آن علاقه مند هستید، چه نویسندگی باشد، چه مشاور مجازی و چه زمینه های دیگر، احتمالا به یک کامپیوتر نیاز خواهد داشت. آیا کامپیوتر خودتان سرعت خوبی دارد؟ چه نرم افزاهایی دارید؟ در لیست خود بنویسید.

همچنین لوازم جانبی مانند پرینتر، وب کم و میکروفون را در نظر بگیرید. شاید لازم باشد تجهیزات دیگری مانند دوربین، دستگاه تبدیل صدا به نوشته را نیز لیست کنید. میز و صندلی، مبل و فضای کاری را فراموش نکنید.

پول

شما احتمالا بتوانید بدون هیچ هزینه ای شروع به فریلنسینگ نمایید. با این وجود، اگر کامپیوترتان قدیمی شده است یا نرم افزار مورد نظر را ندارید، شاید نیاز به هزینه کردن مقداری پول باشد.

اینجا جایی است که سخن از داشتن مقداری پول برای سرمایه گذاری در کسب و کار فریلنسری تان به میان می آید.

به علاوه، ممکن است پول را برای بهبود و گسترش مهارت هایتان، بازاریابی خدماتتان و نظم بخشیدن به کارهایتان لازم داشته باشید.

ولی هنوز نگران هزینه ها نباشید. الان فقط در لیست تان بنویسید که چقدر پول دارید یا چه میزان اعتبار در حساب هایتان برای گسترش کار وجود دارد.

افراد

ممکن است افرادی را دارید که فریلنسینگ را برای شما انجام می دهند. خیلی ها هم تنها کار می کنند ولی با این وجود نیاز به افراد دیگر دارند تا بتوانند فریلنسر باشند. برای مثال، اگر شما یک مادر خانه دار با فرزند کوچک هستید، آیا قادر هستید که هم کار کنید و هم از فرزندتان مراقبت نمایید؟ آیا خانواده یا دوستی دارید که بتواند به شکل رایگان یا با هزینه کمی چند ساعت در هفته پیش فرزندتان بماند؟ یا به کمک مادرتان در کارهای خانه نیاز دارید؟

فعلا لیستی از افراد و کمک هایی که می توانند به شما بکنند درست نمایید. حتی دوستی را که می تواند در مواقعی که کارها را به تاخیر می اندازید، به شما تلنگر بزند نیز باید در این لیست بیاورید. خواهرتان را که بزرگترین طرفدار شماست و مشوق همیشگی تان، فراموش نکنید.

شما به حمایت همه این افراد نیاز خواهید داشت. باور کنید!

زمان

نهایتا، نگاهی به زمان در دسترس تان بیندازید، یا مقدار زمانی که می توانید از تایم کارهای دیگر کم کرده و به فریلنسینگ اختصاص دهید. اگر شما فردی مجرد بدون شغل و مسئولیت دیگری هستید، باز ممکن است زمان محدودی برای فریلنسینگ داشته باشید. ممکن است زمانی را برای فراغت و بیرون رفتن با دوستان، بازی های آنلاین (یا هر تفریج دیگری) در نظر می گیرید.

اگر کار می کنید، زمان شما محدودتر است. در این صورت، چه زمانی به طور فریلنسری کار می کنید؟ از ساعت ۶ تا ۱۱ عصر به اضفه آخر هفته ها؟

اگر خانه دار و دارای فرزند هستید، آیا در حین خواب فرزندتان فقط کار خواهید کرد؟ یا وقتی که بچه ها مدرسه هستند؟ بنویسید.

 

حالا شما ایده واضحی از “دارایی ها” یتان برای کسب و کار فریلنسینگ دارید که شامل مهارت ها و منابع در دسترس تان است.

نکته: اگر تمرین امروز را تمام کردید، ممکن است به این فکر کنید که چیزهای دیگری نیز ممکن است بعدا بتوانید در لیست اضافه کنید. اگر چنین است، لیست مجزایی برای آن ها تهیه کنید. فقط آن ها را از مغزتان خارج کنید و روی برگه ای بنویسید.

شما به این اطلاعات برای روز سوم فریلنسر شدن نیاز خواهید داشت.

نظر