بلاگ

ویدا شهریاری
آذر ۱۳, ۱۳۹۸
نگرش اجرایی برای کارفرمایان بدون دیدگاه

حرفه ای ها ترجیح می دهند برای خودشان کار کنند

استخدام کارمند جدید یکی از مهم ترین کارهای اصلی مدیران و کارآفرینان می باشد. استعداد و مهارت نیروی حیاتی شرکت شما است و اگر خشک شود، شرکتتان از بین خواهد رفت. این روزها یافتن مهارت و استعداد بالا برای همه کسب و کارها، سخت تر شده است. حرفه ای ها تمایل زیادی ندارند تا برای شما کار کنند، هرچند شما باز هم می توانید آن ها را جذب کنید. ادامه مقاله را بخوانید تا از چگونگی آن مطلع شوید.

فاکتورهای اصلی سخت ترشدن استخدام برای شرکت ها، گسترش اقتصاد جهانی، افزایش تقاضا برای نیروی کار با مهارت و گسترش اقتصاد فریلنس می باشد. دو مورد اول راحت تر قابل درک هستند، ولی مورد سوم به توجه بیشتری نیازمند است.

گسترش اقتصاد جهانی

با گسترش شرکت ها و بیشتر شدن نیاز آن ها به افراد ماهر، فرصت های شغلی قابل انتخاب برای این افراد بیشتر شده است. مسئول اجرایی برای نگه داشتن نیروی کار ماهر و به درد بخور خود تا جای ممکن با پیشنهادات وی موافقت می نماید.

افزایش تقاضا برای نیروی کار با مهارت

به طور مشابه با گسترش تکنولوژی و رشد اقتصاد، مهارت های مورد نیاز برای مدیریت جهان جدید با ارزش تر می شوند. نرم افزار نقش مهمی در زمینه های غیر سنتی تکنولوژیک مانند موارد مربوط به ساختمان، حمل و نقل، غذا، خرده فروشی و حتی ساخت و ساز بازی می کند. بنابراین، افراد با مهارت های مهندسی نرم افزار و مهارت های مرتبط، حتی گزینه های شغلی بیشتری را پیش روی خود خواهند داشت.

به عنوان یک نتیجه، استخدام نیروی کار تکنولوژیک چالش برانگیز تر می شود. حتی مؤسساتی برای برنامه نویس ها وجود دارند که بهترین ها را استخدام و روی آن ها مانند یک بازیگر سرمایه گذاری می کنند.

این دو روند برقرار شده و قابل درک هستند. فشار اقتصادی بر استخر نیروی کار برای دهه ها مورد مطالعه بود و باور “نرم افزار در حال خوردن جهان است” عملا به یک کلیشه تبدیل شده است.

گسترش فریلنسینگ

برای بسیاری از شرکت ها و کسب و کار ها، گسترش اقتصاد فریلنس، جدیدترین و سخت ترین جنبه برای مواجهه می باشد. تحقیق اخیری در باره ۷۱۰۷ نیروی کار آمریکایی با حمایت Upwork توسط ادلمن برلند انجام شده است و جامعه فریلنسر ها متوجه شده است که تعداد نیروی کار آمریکایی که نوعی از کار فریلنسری را انجام می دهد ۷۰۰۰۰۰ نفر نسبت به سال اخیر افزایش یافته است که ۳۴ درصد از نیروی کار را شامل می شود. این بدان معنی است که ۵۴ میلیون آمریکایی در حال فریلنسینگ هستند و این روند هیچ نشانی از کاسته شدن و از بین رفتن این اقتصاد نشان نمی دهد.

برای بعضی ها، این شغل به شکل کار دوم بعدازظهر، رانندگی در آخر هفته ها یا ترکیبی از کار سنتی پاره وقت با کار فریلنسری می باشد. ولی بیش از ۴۰ درصد از فریلنسر های آمریکا اصلا شغل سنتی هم ندارند. آن ها به طور کامل، خود اشتغال هستند و فریلنسینگ منبع درآمد اصلی شان می باشد.

حرفه ای ها می دانند که امکان انتخاب شغلی فراتر از کارمندی سنتی دارند

برخی ممکن است فریلنسینگ را صرفا برای احتیاج مالی انجام دهند. ولی ۶۰ درصد از فریلنسر ها گفته اند که آن ها انجام کار مستقل را با انتخاب و نه از روی نیاز مالی شروع کرده اند. از میان این افراد، ۵۰ درصدشان گفته اند که راضی نیستند این کار را با شغل کارمندی حتی در ازای پرداخت مناسب عوض کنند. علت این امر، انعطا پذیری بالاتر، لذت رئیس خود بودن و حتی کسب درآمد بیشتر از شغل کارمندی می باشد.

در واقع، آن هایی که شغل سنتی شان را رها و به طور انفرادی کار می کنند، ۶۰ درصد درآمد بیشتری از کارمندان شغل های معمول دارند. البته از میان آن ها ۷۸ درصدشان گفته اند که یک سال طول کشیده تا درآمدشان از درآمد قبلی شان بیشتر شود. این موارد برای کسانی که قصد پیوستن به اقتصاد و جامعه فریلنس را دارند، مزیت های بسیار خوبی است. هرچند، مزایایی وجود دارد که برای آن ها دست نیافتنی خواهد بود.

چند تجربه از فریلنسرهای موفق:

فِرِد تالماج یک فریلنسر نرم افزار و توسعه برنامه در سیاتل گفته است که پس از شروع فریلنسینگ در سال ۲۰۱۱، تغییرات عمیقی را در زندگی خود داشته است. هر روز با کار کردن بر روی پروژه های مختلف، به طور حرفه ای موارد مختلفی را فراگرفته است که او را شاداب و به روز نگه داشته است. به علاوه این که برنامه فریلنسینگ او به گونه ای است که حتی می تواند دخترش را خودش به مدرسه ببرد.

آنجلا ایریزاری یک متخصص بازاریابی یکپارچه در اواخر سال ۲۰۱۱ وارد کار فریلنسری شده است. او می گوید که پیشنهادات شغل های تمام وقت را رد کرده است. چرا که زندگی جدیدش را ترجیح می دهد و درآمدی چندبرابر درآمد یکی شغل سنتی دارد. هم چنین می گوید: ” فریلنسینگ برای من چه به لحاظ شخصی و چه حرفه ای مثل یک سفر باورنکردنی است. در واقع من یا با استعدادترین افرادی که می شناختم سر کار می روم و مشتریانی از سراسر دنیا دارم.”

خبرهای بد، خبرهای خوب

حرکت سریع به سمت فریلنسینگ برای بسیاری از کارمندان یک نعمت است، اما برای کسب و کارهایی که ناامیدانه دنبال استعداد ها هستند یک درد بزرگ می باشد. این فریلنسرها از اینکه رئیس خود هستند و به هیچ قیمتی راضی به انجام کار تمام وقت نیستند، لذت می برند. البته این جمله برای فریلنسرهایی است که جزو بهترین ها در حوزه خود باشند.

به طور خلاصه، ۳ بدشانسی برای کسب و کارها:

  • بازار شغلی، جذب استعدادهای خوب را چالش برانگیز کرده است.
  • استعدادهای متخصص به سختی راضی به استخدام می شوند.
  • درصد قابل توجهی از افراد با مهارت هرگز شغل سنتی را نمی پذیرند و استقلال شان را ترجیح می دهند.

ولی برای شرکت هایی که می خواهند از مزیت های فریلنسینگ بهره مند شود، نیروی بالقوه ای در اقتصاد فریلنس منتظرشان است. اگر این شرکت ها بتوانند خود را با این جامعه وفق دهند، زمینه جدید و گسترده ای از استعداد و مهارت که تشنه انجام کار شاخص و برجسته برایشان است، به روی آن ها باز می شود.

سایت های فریلنسینگ بسیاری مانند Upwork (و همچنین سایت های مشابه داخلی مانند همین سایت) وجود دارند که شبکه ای از فریلنسرهای توانمند در انواع مهارت ها را به شما ارائه می دهند.

حرفه ای های مستقل را جذب کنید و با آن ها به جای منابع مصرفی به عنوان شرکت کننده های ارزشمند برخورد کنید.

به جای شکایت کردن راجع به سختی استخدام افراد با مهارت، پیشنهاد می دهیم که مدیران اجرائی و منابع انسانی این گرایش را دنبال نمایند. تلاش کنید بفهمید که بهترین فریلنسرها برای خواسته های شما کجا هستند و برنامه ای برای استفاده از آن ها داشته باشید. پروژه های تستی با فریلنسرهای مختلف انجام دهید تا بفهمید کدام یک بیشتر با نیازهای شما مطابقت دارد و سپس سعی کنید روابط بلندمدت برای استفاده از آن ها داشته باشید.

به طور ویژه، ساختار سازمانی خودتان را طوری تنظیم کنید که این افراد حرفه ای مستقل را جذب و با آن ها به عنوان یک شرکت کننده ارزشمند رفتار کنید. نه اینکه آن ها را به منزله منابع مصرفی بدانید که در زمان زیاد به سازمان وصل و در صورت عدم نیاز جدایشان کنید.

علامت هایی از برخی کسب و کارها وجود دارد که دارند این کار را انجام می دهند. با توجه به تحقیق صورت گرفته در سال ۲۰۱۴ تنها ۴ درصد از شرکت هایی که از نروی کار قراردادی استفاده می کردند، از شبکه آنلاین بازارهای استعداد بهره مند شدند. در سال ۲۰۱۵، این مقدار به ۱۲ درصد رسید. این تحقیق بر روی شرکت های بزرگ تمرکز داشته است که کارمندانی بیشتر از ۱۰۰۰ نفر دارند. قطعا در شرکت های کوچک تر، درصد استفاده از فریلنسرها بیشتر هم خواهد بود.

در بازار نیروی انسانی، حرفه ای ها به این درک رسیده اند که گزینه هایی فراتر از استخدام سنتی دارند و آزادی و انعطاف پذیری زندگی فریلنسری را ترجیح می دهند.

شرکت های باهشو نیز چنین عمل می کنند و به دنبال این استعدادها در اقتصاد فریلنس می روند.

نظر